
DC solar water pump
MNE-DC10-22-110
DC Solar Photovoltaic Water Pump
Mode
MNE-DC10-22-110
Pump Model
SHP10-22-110
Daily Water Flow
51~33 m3
Pump Head
12~22 M
DC Solar Photovoltaic Water Pump MNE-DC10/22-110
Full Specifications
| Mode | MNE-DC10-22-110 |
| Pump Model | SHP10-22-110 |
| Daily Water Flow | 51~33 m3 |
| Pump Head | 12~22 M |
| Controller Model No. | MNE-SPD1KV6 |
| Controller Power | 1 kW |
| Min MPPT Voltage | 110 V |
| Max Open-circuit Voltage | 300 V |
| Solar Panel Model No. | YL-250P |
| Solar Panel Power | 1.5 kW |
| Configuration | 6PCS*1 |
| Junction Box | 1 To 1 |
Application Scenarios
Automated Manufacturing
Packaging Line
Industrial Processing
ISO Certified
100% Standard Compliance
Global Shipping
DHL/FedEx to 50+ Countries
24h Dispatch
Standard Strokes Ship Fast
NOK Japan Seals
Premium Seal Quality
Interested in MNE-DC10-22-110?
Our engineers can review your requirements and recommend the best configuration for your application.
